Recenzja żelowych lakierów do paznokci Golden Rose Prodogy Gel (numery 5, 10,19)

 

Kilka miesięcy temu skusiłam się na wypróbowanie żelowego lakieru do paznokci firmy Golden Rose z serii Prodogy Gel. Z jakości mojego pierwszego lakieru byłam na tyle zadowolona, że zakupiłam kolejne dwa kolory. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć dokładnie o moich wrażeniach.

 

Kupując pierwszy raz Golden Rose Prodogy Gel  należy wybrać opcję duo, czyli tak zwany dwupak, gdzie otrzymamy lakier żelowy o dowolnym kolorze (gel colour) oraz top (gel top coat). Jak zaznacza producent, do używania żeli nie potrzebna jest lampa UW, lakier ściera się za pomocą zwykłego drogeryjnego zmywacza do paznokci, a efekt w postaci trwałych i błyszczących paznokci powinien utrzymywać się przez 7 dni.

 

Lakier Golden Rose Prodogy Gel numer 19

 

Jak nakładam lakiery?

  1. oczyszczam płytkę paznokcia bez nakładania odżywek i innych preparatów typu baza,
  2. nakładam warstwę kolorowego lakieru Gel Colour (nastawiam stoper na 2 minuty),
  3. po upływie dwóch minut od nałożenia pierwszej warstwy koloru, nakładam kolejną warstwę (czekam również dwie minuty),
  4. w przypadku numerów 5 (pastelowy fiolet) i 19 (ciemna czerwień) dla mnie wystarczyły dwie cienkie warstwy, by w pełni pokryć paznokcie kolorem. Natomiast dla lakieru numer 10 (jasny Barbie róż) nałożyłam trzecią cienką warstwę i odczekałam na wyschnięcie przez kolejne 2 minuty,
  5. nakładam jedną cienką warstwę Gel Top Coat. Dla pewności czekam na wyschnięcie ostatniej warstwy przez 5 minut przy naturalnym świetle.

 

30816C

Lakiery Golden Rose Prodogy Gel numer 10 (róż) i 5 (pastelowy fiolet)

 

Podsumowanie, moja opinia:

Lakiery tej serii bez żadnego odprysku trzymają się na moich paznokciach minimum przez 4 dni, maksymalnie zdarzyło się 8 dni. Z jakości jestem zadowolona, bo faktycznie lakier jest trwały, pięknie błyszczy, na początku odpryski pojawiają się niewielkie tuż przy zakończeniu paznokcia (nie lubię, gdy lakier odchodzi płatami). Pędzelki są uniwersalnej wielkości, nie mam żadnego problemu z manewrowaniem wokół skórek. Wystarczą dwie cienkie warstwy koloru (wyjątkiem są na pewno bardzo jasne kolory z tej serii np. numer 10) aby całkowicie pokryć kolorem paznokcie. Lakiery nie smużą, rozchodzą się równomiernie po płytce, a warstwa top coat dodatkowo wszystko wyrównuje. Lakiery zmywam zwykłym zmywaczem bez acetonu.  Jedyny minus to zapach lakieru. Dla mnie zapach jest intensywny podczas malowania i utrzymuje się na paznokciach jeszcze tego samego dnia wieczorem, pomimo kilkukrotnego mycia dłoni mydłem.

 

30816D

 

W przypadku zakupu kolejnego lakieru z tej serii, nie trzeba jeszcze raz kupować opakowania z top coat. Lakiery kolorowe można dokupić oddzielnie.

Cena zestawu (kolor+top coat): 22,90 zł (cena ze strony producenta)

Cena za lakier kolorowy: 10,90 zł (cena ze strony producenta)

Każdy lakier ma pojemność 10,7 ml. Do wyboru są aż 23 kolory. Pełny skład lakierów znajdziemy na stronie producenta.

 

 

Napisz komentarz

Leave a Comment