Pomysł na weekend: free walking tour po polskich miastach

Piękna pogoda, masz wolny weekend i nie chcesz siedzieć w domu? Weź udział we free walking tour i za darmo lub za niewielką (dobrowolną) opłatą poznaj ciekawe historyjki o polskich miastach.

Pierwszy free walking tour zaliczyłam w Kopenhadze wraz z koleżanką. Samotne dwie Polki w stolicy Danii, kilka godzin do powrotnego pociągu i brak przygotowania, co należałoby zwiedzić. Kolega podpowiedział nam: „Weźcie udział we free walking tour”. Co zrobiłyśmy? Oczywiście wzięłyśmy udział. W trzy godziny udało nam się zobaczyć najważniejsze miejsca, usłyszałyśmy wiele ciekawych historii i byłyśmy bardzo zadowolone, że tak pożytecznie wypełniłyśmy wolny czas.

We free walking tour brałam udział także w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Wszystkie wycieczki polecam z czystym sumieniem, w tym zaznaczam, że uczestniczyłam w wycieczkach wyłącznie w języku angielskim i tylko o nich mogę się wypowiedzieć. Wycieczki dedykowane są przede wszystkim dla obcokrajowców, dlatego organizowane są głównie w języku angielskim. Jest to też fajna szansa na podszlifowanie znajomości języka. W języku polskim organizowane są wycieczki w Krakowie i Wrocławiu, ale o tym napiszę coś więcej w dalszej części wpisu.

 

Free Walking Tour w Kopenhadze

Free Walking Tour w Kopenhadze

 

 

Na czym polega free walking tour?


To nic innego jak darmowe zwiedzanie z przewodnikiem, dedykowane dla indywidualnych podróżników oraz niewielkich grup znajomych (do 7 osób). Zwiedzanie odbywa się w większych grupach, trwa około 2-3 h, a pod koniec spotkania zbierane są dotacje. Dotacje są dobrowolne. Zasada jest prosta: jeżeli jesteś zadowolony, to dorzucasz dowolną kwotę do wspólnego koszyka. Free walking tour jest popularną metodą zwiedzania w wielu krajach europejskich. Jedziesz na weekend do europejskiej stolicy? Sprawdź, czy nie są organizowane free walking tour. Warunek jest tylko jeden – musisz znać język angielski w stopniu komunikatywnym.

W Polsce free walking tour organizowane są w takich miastach, jak: Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Zakopane. Zwiedzanie odbywa się codziennie niezależnie od pogody. Rezerwacja uczestnictwa jest nieobowiązkowa, chyba że Wasza grupa liczy 7 lub więcej osób. Tematy przewodnie wycieczek są różnorodne. Biorąc udział w różnych wycieczkach w tym samym mieście, nie usłyszysz powtórek (testowane na własnej skórze).

 

 

W języku polskim możesz wziąć udział w następujących wycieczkach:


Kraków

W Krakowie odbywa się jedna wycieczka w języku polskim „Free walking special po Polsku”. Godzina wycieczki: od marca do października w niedzielę o 14:30, od październiku do końca lutego niedziela o 13:30. Temat przewodni wycieczki oraz miejsce spotkania udostępniane są na Facebooku. W Krakowie organizowane są wycieczki również w języku angielskim, włoskim oraz hiszpańskim.

 

Warszawa

Brak wycieczek po polsku. Wszystkie wycieczki są po angielsku i hiszpańsku.

 

Wrocław

We Wrocławiu prowadzone są dwie wycieczki w języku polskim. Pierwsza w niedziele o 11:00 zatytułowana „Stare Miasto”. Druga w soboty o 14:30 pod tytułem „Europejska stolica kultury – FREE walking  SPECIAL”. Zbiórka odbywa się pod pomnikiem Fredry. We Wrocławiu można dołączyć się do wycieczek w języku angielskim i niemieckim.

 

Gdańsk, Poznań i Zakopane

Tu wszystkie wycieczki organizowane są po angielsku.

 

 

Całą rozpiskę wycieczek (harmonogram, tematy, miejsce spotkań) znajdziecie na stronie Free Walking Tour

 

Przewodnicy Free Walking Tour pokażą najważniejsze miejsca warte zwiedzenia, w ciekawy i często zabawny sposób opowiedzą różne historyjki, które należy traktować z przymrużeniem oka, a jeżeli masz dylemat, którą restaurację wybrać na smaczny i tani obiad, oni bez wahania pomogą Ci znaleźć takie miejsce.

Zapisz

1 Komentarz

  • Jolanta 12 września 2017 at 10:37

    W Warszawie są wspaniałe wycieczki free .Trzeba wejść na stronę Butem po wawie. Przepiękne spacery.Polecam.

    Reply

Leave a Comment