Pomysł na paznokcie #creativenailparty Zimowy las

Cześć dziewczyny!

Dziś chciałam Wam pokazać moją paznokciową twórczość na trzeci tydzień wyzwania #creativenailparty u Cienistość :). Tematem przewodnim tego tygodnia jest Zimowy las. Chociaż moje zdobienie publikuję dosyć późno, od samego początku wyzwania motyw zimowego lasu najbardziej przypadł mi do gustu i nie mogłam się doczekać, kiedy zacznę malować. Jestem strasznie ciekawa prac pozostałych uczestniczek zabawy :).

Przed zabraniem się za malowanie paznokci, przejrzałam Pinterest w poszukiwaniu inspiracji. Trafiłam na poduszkę, której kolorystyka i ogólnie cały projekt tak bardzo mi się spodobał, że zdecydowałam, że odtworzę podobny wzór na paznokciach.

 

 

Tradycyjnie całe zdobienie wykonywałam ręcznie na swoich naturalnych paznokciach. Korzystałam z dwóch lakierów do paznokci: miętowego oraz białego, dwóch farbek akrylowych: ciemnej zieleni i bieli, cienkiego pędzelka do zdobień oraz top coatu.

Nie miałam żadnego lakieru, który byłby w odcieniu jasnej mięty, więc zdecydowałam się go sama zrobić. Zmieszałam miętowy lakier Essie 99 Mint Candy Apple oraz biały Golden Rose Color Expert 02 i tak oto powstała baza mojego zdobienia. Paznokcie pokryłam 2 cienkimi warstwami tej mieszanki.

Gdy paznokcie wysychały, w tym samym czasie zabrałam się za przygotowanie palety z farbkami akrylowymi. Tak, jak w przypadku miętowej bazy, odcienie farbek akrylowych również sama zrobiłam dodając do ciemnej zieleni białą farbkę. Mieszałam kolory i rysowałam trójkąty mające imitować drzewa. Starałam się wykonać cieniowanie – optycznie dalej położone drzewa rysowałam w jaśniejszych odcieniach, a im dalej od tylnego wału paznokcia, tym więcej dodawałam ciemnej zieleni.

Całość pokryłam top cotem.

To zdjęcie prezentuje prawą dłoń. Nie umiem robić zdjęć lewą ręką, dlatego zdjęcie wyszło rozmazane 🙂

 

Podpięłam blog pod obserwatorów bloggera. Jeżeli chcecie, aby aktualizacja moich wpisów znalazła się na waszej liście czytelniczej kliknijcie tutaj: OBSERWATORZY BLOGGER oraz pamiętajcie o zatwierdzeniu.

Możecie mnie znaleźć:

OBSERWATORZY BLOGGER | BLOGLOVIN’ | FACEBOOK | GOOGLE + | INSTAGRAM | PINTEREST | ZSZYWKA

 

23 komentarze

Leave a Comment