Jak złapałam swojego Pokemona? 5 zalet i 5 wad aplikacji Pokemon GO

 

Świat oszalał na punkcie Pokemonów, a dokładnie aplikacji na smartfony Pokemon GO. Odwiedź wybrane punkty na planie Twojego miasta i w między czasie złap Pokemony. Kreskówkowe stworki  mogą pojawić się wszędzie – w autobusie, na ulicy, parku, a nawet w Twoim domu! Jakie są zalety a jakie wady aplikacji?

 

Zalety aplikacji Pokemon GO

 1. Brak opłat

Pobranie aplikacji oraz instalacja gry są darmowe. Używanie aplikacji również jest darmowe, ale niektóre dodatkowe funkcje można uruchomić za opłatą.

 

 1. Więcej się ruszasz!

Aplikacja zachęca do spacerów. Chcesz zdobyć nowego Pokemona, musisz się przejść! A żeby wykluć nowego stworka z jaja nie wystarczy przejść się ulicę dalej. Aplikacja sama wylicza Twoje wyrobione kilometry, a trzeba ich zrobić 2, 5, a nawet 10! Nie, nie ma oszustwa…autobus, samochód, czy pociąg odpadają przy naliczaniu pokonanego dystansu.

 

 1. Odkrywasz nowe miejsca

Dzięki aplikacji odkryłam wiele ciekawych miejsc w mojej dzielnicy, na które wcześniej nie zwracałam uwagi. Murale, kapliczki, rzeźby miejskie czy fontanny to miejsca, gdzie najczęściej znajdują się Pokemony.

 

 1. Poznajesz nowych ludzi

W komunikacji miejskiej, w gronie znajomych, na portalach społecznościowych każdy rozmawia o tej aplikacji. Powstały nawet fora, czy blogi zrzeszające fanów aplikacji i zachęcające do wspólnych spacerów i grupowego zbierania Pokemonów.

 

 1. Na nowo stajesz się dzieckiem

Aplikacja sprawia wiele świetnej zabawy. Zbierając Pokemony przypominasz sobie dziecięce lata kiedy to z wypiekami na twarzy oglądałeś bajkę w ekranie telewizora. Niektórzy fani gry postanowili, że obejrzą Pokemony jeszcze raz.

 

20816A

20816C

 

Wady aplikacji Pokemon GO

 

 1. Szybkie zużywanie baterii

Ciągle włączona aplikacja zżera baterię w zastraszająco szybkim tempie. Dla największych maniaków gry konieczna jest inwestycja w przenośny Power Bank.

 

 1. Aplikacja wymaga ciągłego połączenia z Internetem

 

 1. Ostrzegam, ta gra strasznie wciąga. Nie będziesz mógł odciągnąć wzroku od ekranu!

 

 1. Gra wymaga zaangażowania w postaci poświęconego czasu oraz skupienia

Niestety zdarza się, że zamiast czerpać radość z możliwości spacerowania, odkrywania nowych miejsc, czy wspólnej konwersacji z osobą towarzyszącą, całe nasze skupienie spoczywa na małym monitorku komórki.

 

 1. Brak motywującego celu gry

Gra szybko uzależnia a jednocześnie szybko nudzi. Dzieje się tak z powodu braku bodźca rywalizacji między uczestnikami gry. Jesteś tylko ty i Twoja komórka. Nie możesz wymieniać się Pokemonami ani prowadzić bitew w gronie znajomych. Osiągniesz kolejny poziom, czy znajdziesz unikatowego Pokemona, ale co z tego masz? Niestety tylko satysfakcję.

 

Grę zainstalowałam na swój telefon, ale ani razu jej nie włączyłam. Za to prawie codziennie spaceruję z moim chłopakiem, a przy okazji w tle włączona jest aplikacja na jego telefonie. Wstyd się przyznać, ale Pokemon GO wytycza nam cel spaceru. Za to wdzięczna jestem, że odkrywamy nowe miejsca i mamy sporo frajdy, gdy razem uda nam się coś złapać. Podział ról jest prosty: On go znajduje, a ja łapię go do Pokeballa!

 

1 Komentarz

 • Heniuuu 1 kwietnia 2018 at 14:07

  Wiem dziewczyna tez ma dość jak gram w pokemon go ale jest do tego go plus ktoremu dzieki nie mu mozesz lapac bez ogrodania w ekran i mozecie spedzac spólne spacery

  Reply

Leave a Comment