Historia mojego blogowania – drugi blog Nails by Callais

 

Strona www.smartlifestyle.pl funkcjonuje już od ponad dwóch tygodni, a ja mam wrażenie, że jest jeszcze w powijakach. Cały czas pracuję nad szatą graficzną, uczę się HTML i CSS, szukam własnego stylu w pisaniu postów i dobieraniu fotografii, powolutku wkraczam w media społecznościowe. Przyjmuję zasadę, że należy wszystko skrupulatnie planować i dawać z siebie 100%, dlatego pierwsze trzy miesiące blogowania to czas na uporządkowanie spraw organizacyjnych i odnalezienie własnego JA.

Mam jednak to szczęście, że blogowanie nie jest dla mnie czymś nowym. Przez parę lat prowadziłam na blogger.com stronę Nails by Callais (www.callais-nails.blogspot.com). Jak sama nazwa wskazuje, blog ten dotyczył tematyki paznokci, a przede wszystkim paznokci naturalnych – sposobów na ich pielęgnację oraz recenzji lakierów i ozdób. Strona ta była osobistym albumem z fotografiami prezentującym moje prace.

Malowanie paznokci było i jest dla mnie wyłącznie hobbistycznym zajęciem, któremu oddaję się w wolnym czasie. Nigdy nie wiązałam przyszłości z zawodem kosmetyczki, dlatego, gdy tylko w życiu pojawiła się konieczność wyboru: dalsze prowadzenie bloga, czy otrzymanie pracy w gastronomii, podjęłam decyzję o wyborze pracy i zawiesiłam prowadzenie bloga. Może ktoś z Was uznać, że przecież jest możliwe prowadzenie bloga o paznokciach i jednoczesna praca w gastronomii. Zgadzam się, ale w moim przypadku było to niestety niemożliwe. Ostatni rok studiów dziennych, praca na cały etat, obrona pracy dyplomowej, egzamin wstępny na studia magisterskie i przygotowanie do półrocznych studiów za granicą, były dla mnie na tyle absorbujące, że z przymrużeniem oka patrzyłam na rozdwajające się końcówki i łamiące boki, a słowa lakier hybrydowy stały się dla mnie codziennością.

200816B

Na ponad rok odizolowałam się całkowicie od blogowego świata. Nie prowadziłam swojego bloga, ale również nie wchodziłam na blogi innych. Nie zaglądałam na blogową skrzynkę mailową, nie aktualizowałam fanpaga, nie zatwierdzałam nowych komentarzy. Mimo to, ciągle w myślach chodził mi pomysł powrotu do blogowania, a każde malowanie paznokci przypominało mi, że gdzieś w sieci znajduje się moje miejsce, które porzuciłam bez słowa wyjaśnienia.

1 sierpnia pojawił się pierwszy powitalny post na www.smartlifestyle.pl. Skąd pomysł na zupełnie nowego bloga i odcięcie się od poprzedniego blogowego pseudonimu Callais? Nowy blog to możliwość rozpoczęcia wszystkiego od zera. Wcześniej z lekkim wstydem mówiłam znajomym o moim zajęciu, w Internecie chciałam być całkowicie anonimowa, a publiczne pokazywanie twarzy było dla mnie czymś ośmieszającym. Teraz nie wstydzę się, że chcę być blogerką. Bloguję, bo mam na to ochotę, bloguję, bo dobrze się z tym czuję, bloguję, bo sprawia mi to radość. Prowadząc bloga paznokciowego miałam wrażenie, że jestem ograniczona tylko i wyłącznie do jednej tematyki. Co pewien czas próbowałam wzbogacać bloga o nowe zagadnienia – pojawiały się posty o kosmetykach, makijażach, ale czułam, że takie notki nie pasują do stylu bloga, który udało mi się wykreować. Smart Lifestyle ma być rozwiązaniem moich wcześniejszych obaw, że któryś z postów, mimo że pisany z sercem, może nie pasować do kontekstu całej strony. Smart Lifestyle to blog lifestylowy, w którym piszę o wszystkim, co mnie interesuje. Zostawiam sobie otwartą furtkę i liczę, że nie pogubię się w miszmaszu moich myśli.

Postanowiłam, że blog callais-nails.blogspot.com nie zniknie całkowicie z sieci. Do tej pory otrzymuję wiadomości, że jest on inspiracją dla innych. Może nie będzie on kontynuowany w sposób ciągły, ale postanowiłam popracować nad odświeżeniem jego szaty graficznej, a niebawem zacznę dodawać nowe paznokciowe posty. Zapraszam zatem na nową odsłonę mojego starego bloga i zostanie ze mną na dłużej na Smart Lifestyle 🙂

200816C

4 komentarze

 • Marta 23 sierpnia 2016 at 18:13

  Twój poprzedni blog jest dużą inspiracją paznokciową, dobrze, że całkowicie go nie zlikwidowałaś 🙂 Powodzenia w nowym otwarciu i nowej odsłonie!

  Reply
 • Pomysł na paznokcie: manicure hybrydowy i kwiaty malowane farbkami akrylowymi | Smart Lifestyle 26 sierpnia 2016 at 15:25

  […] jednej z notek opisywałam Wam, że Smart Lifestyle nie jest moim jedynym blogiem. Wspomniałam, że interesuję się zdobieniem paznokci naturalnych i tym tematem zajmowałam się […]

  Reply
 • Paulina 16 listopada 2016 at 05:11

  Hey, that’s a clever way of thnnkiig about it.

  Reply
 • evonails 17 lipca 2017 at 20:55

  Świetny wpis, ciekawa historia. A co do naklejek to są urocze, bardzo ciekawe wzory, wpasowane w mój gust.

  Reply

Leave a Comment