Drukowanie zdjęć w kwadracie nie tylko z Instagrama. Gdzie można wywołać kwadratowe zdjęcia online?

Czy znajduje się wśród Was fan(-ka) papierowych zdjęć? Czy już wywołaliście zeszłoroczne fotografie?
Mój dysk wypełniony jest fotkami z 2016 roku i cały poprzedni miesiąc myślałam o tym, że należy je wywołać. W końcu, kiedy marzec zbliżał się ku końcowi, zebrałam się, zrobiłam wstępną selekcję i wybrałam zdjęcia, które wysłałam do druku. Początkowo wpadłam na pomysł, że wszystkie fotografie wydrukuję w formacie kwadratu o wymiarach 10×10 cm.
Kilka lat temu, kiedy po raz pierwszy zdecydowałam się na wywołanie kwadratowych zdjęć pamiętam, że miałam spory problem, aby znaleźć firmę, która wydrukuje dla mnie pliki zgrane z komputera. Dopiero kwadratowe zdjęcia zaczynały być na „topie”, a to wszystko za sprawą szybko wzrastającej popularności Instagrama. Te parę lat temu,  wydrukowanie kwadratowych fotek było albo strasznie drogie, albo konieczne było zgrywanie zdjęć bezpośrednio z aplikacji. Jako osoba nieposiadająca wówczas Instagrama, założyłam konto tylko po to, by wgrać zdjęcia i je wywołać, potem usunęłam profil. A jak jest teraz? Na rynku jest kilka, może nawet kilkanaście firm, które wywołują zdjęcia w formacie kwadratu zarówno bezpośrednio z Instagrama, jak i z komputera. Szukając dla siebie odpowiedniego punktu, zrobiłam zestawienie firm, których oferta mnie najbardziej zainteresowała. Może ktoś z Was zdecyduje się na wywołanie zdjęć w kwadracie i skorzysta z udostępnionej listy. Pamiętajcie jednak, że lista została zrobiona na stan 31 marca 2017, więc ceny na przestrzeni czasu mogą ulec zmianie.

Gdzie można wydrukować zdjęcia w formacie kwadratu 10 na 10 cm z możliwością wysyłki w każdy region Polski?

Social Druk

Cena: 50zł / 24szt
Najtańsza dostawa: 6zł

Kwadratove

Ceny: 15zł / 25szt; 25zł / 50szt; 35zł / 80szt; 60zł / 150szt; 105zł / 300zł
Najtańsza dostawa: 10,90zł

Projektogram

Cena: 59zł / 24szt
Najtańsza dostawa: 7zł

Empik 

Ceny: 1-49szt / 0,69zł za 1 sztukę;
od 50szt / 0,59zł za 1 sztukę
Najtańsza dostawa: 12zł, 0 zł za odbiór w Empiku

Do kwadratu

Cena: 42zł / 24 szt
Najtańsza dostawa: 8zł

Pikczers Box

Cena: 35 zł / 24szt
Najtańsza dostawa: 4,5zł

Fotomaton

Cena: 1,8 zł za 1 sztukę
Minimalne zamówienie 12 sztuk
Najtańsza dostawa: 8,20 zł

Alboom

Cena: 40zł / 45szt
Najtańsza dostawa: 10 zł; Ozł odbiór w Warszawie

Foto4u

Ceny: do 99 szt/0,45zł lub 0,48zł
od 100 do 299 szt/0,43zł lub 46zł
od 300 szt/0,41zł lub 44zł
Ceny zależą od wybranej jakości zdjęcia, w przypadku dodatkowej opcji ręcznej korekty +9gr do każdego zdjęcia
Dostawa: 14,80zł

Ostatecznie zrezygnowałam z wydruku fotek w kwadracie i zdecydowałam się na wydruk fotoksiążki. Mój ostatni rok był niezwykle intensywny (możecie przeczytać o nim we wpisie o noworocznym podsumowaniu) i z całej masy fotek, zajmujących przestrzeń mojego dysku, wybrałam aż 150 zdjęć! Nie każde zdjęcie nadawało się na wydruk w kwadracie, więc dodatkowo musiałabym zrobić selekcję zdjęć ze względu na format, plus kupić album, który będzie pasować do zdjęć o różnym rozmiarze. Książka okazała się najlepszą propozycją zarówno pod względem ekonomicznym, jak i estetycznym. Dodatkowo trafiłam na promocję w Empiku i za niecałe 30 zł zamówienie powinno się znaleźć w moich rękach już za kilka dni. Będzie to moja pierwsza fotoksiążka, więc jestem strasznie ciekawa jej ostatecznego efektu.
A jak jest z Wami? Drukujecie zdjęcia, czy przeglądacie fotki na dysku? Wybieracie kwadratowe, czy bardziej tradycyjne formaty? Album, czy fotoksiążka?

12 komentarzy

 • Paulina 2 kwietnia 2017 at 19:04

  Drukuję zdjęcia i wieszam na ścianie. Wybór naprawdę nie jest łatwy, mam już zaklejony prawie cały komin w pokoju i jeszcze 100 zdjęć do powieszenia 😛 Kwadratowych zdjęć nie drukuję w formacie kwadratu, bo się nie opłaca, drukuję jako prostokątne i potem przycinam nożyczkami 😉

  Reply
  • Kinga www.smartlifestyle.pl 2 kwietnia 2017 at 20:01

   Strasznie mi się podobają ściany zaklejone zdjęciami 🙂 Haha, ta setka jeszcze gdzieś „się wciśnie”^^. O tak, drukowanie w prostokącie, by potem wyciąć kwadraty to świetny pomysł na oszczędność. Jak wygląda sam proces przygotowania do druku? Najpierw każde zdjęcie kadrujesz do kwadratu, a potem tworzysz kolaże? A jak jest z ramkami wokół zdjęć?

   Reply
   • Paulina 12 kwietnia 2017 at 14:43

    Na pewno się wciśnie, pewnie w Święta będę je przyklejała 🙂 Swoje zdjęcia drukuję zazwyczaj w empikfoto i po prostu muszę zrobić białe ramki wokół (zazwyczaj dodaję z prawej i z dołu pustą przestrzeń, tak, żeby proporcje były dobre). Po wydruku wszelkie białe ramki obcinam i przyklejam na ścianę na taśmę montażową 🙂

    Reply
 • Elf Naczi 8 kwietnia 2017 at 13:53

  Podobają mi się zdjęcia w kwadracie, dlatego mam już kilkanaście egzemplarzy, z których jestem bardzo zadowolona 🙂 Na pewno znów skuszę się na te opcje, ale tym razem dokładniej wybiorę zdjęcia, które mają trafić do wywołania 😛 Ostatnio zadziałałam trochę impulsywnie i nie jestem zbyt zadowolona z kompozycji :C

  Reply
 • Sarowly 9 kwietnia 2017 at 14:24

  Kocham robić zdjęcia i je wywoływać, jeszcze nigdy nie wywoływałam w kwadracie ale chyba czas zacząć – mam pomysł żeby powiesić je na magnetycznej tablicy w pokoju 😀 Dzięki twojemu postowi już wiem, że wywołam je w Empiku bo nie jest drogo 😀 ciekawe jak będzie z jakością…

  Reply
  • mtz 7 grudnia 2017 at 21:06

   Proponuję zacząć robić zdjęcia na kliszy, wywoływać ręcznie negatyw a potem na papier – to jest dopiero zabawa. A jaka satysfakcja po oprawieniu takiego zdjęcia w grube passe-partout, wsadzenia w ramkę i powieszenia na ścianę 😉 wtedy nagle się okazuje, że nie ma potrzeby „zakleja攜ciany stosem zdjęć

   Reply
 • Ola 28 czerwca 2017 at 19:37

  Takie kwadratowe zdjęcia kojarzą mi się ze starymi zdjęciami z albumów, albo tymi ze starych aparatów, że zdjęcie od razu wychodziło po zrobieniu.

  Reply
  • mtz 7 grudnia 2017 at 21:01

   Pewnie chodzi o Polaroida 😉

   Reply
 • Maciej 29 lipca 2017 at 21:00

  Ja drukuję zawsze w Faceprint – https://faceprint.pl/ – jakościowo bardzo dobre.

  Reply
 • Tomek z Pikczersbox.pl 4 września 2017 at 13:54

  Cześć ! Zapraszam do druku zdjęć prosto z Instagrama, Facebook’a, Smartfona czy dysku komputera w Pikczersbox. Specjalnie dla obserwujących tego bloga wygenerowałem kod rabatowy obniżający zamówienie o -15%.
  Kod do wpisania w koszyku to: smartlifestyle

  Reply
 • Asia 12 lutego 2018 at 16:34

  Jeśli chodzi o KWADRATOVE
  DRAMAT! Wysłali zniszczony produkt, a w dodatku nie przyznają się i nie wezmą na siebie winy tylko zrzucaja na DPD, szczególnie, że paczka była nienaruszona, a środek plakatu przerysowany kluczem lub czymś takim. W dodatku obsługa CHAMSKA I KŁAMLIWA, bo nie mają podstaw w regulaminie i mówią, że w dpd taki jest, a nie ma nic takiego.
  KŁAMCY, OSZUŚCI, DRAMAT.

  Reply
 • Michał 11 kwietnia 2019 at 13:20

  Na socialdruk.pl maj teraz fajną promocję.
  Wszystkie printy po 29 zł zamiast 49 zł 🙂

  Reply

Leave a Comment