DIY JAK WYKONAĆ MARMUROWE TŁO DO ZDJĘĆ?

Na wnętrzarskich profilach i blogach kulinarnych bardzo często można zobaczyć marmur jako tło do fotografii. Przyznam, że ten trend bardzo przypadł mi do gustu – marmurowe tło świetnie współgra ze światłem i dodatkowo kontrastuje z przedmiotem, który chcemy zaprezentować. Niestety w moim mieszkaniu nie mam żadnego marmurowego akcentu, chociaż marmurowymi blatami w kuchni na pewno bym nie pogardziła :). Postanowiłam znaleźć więc sposób na wprowadzenie marmuru do mojego mieszkania jak najniższym kosztem.

Wybierając trawiastą okleinę do aranżacji balkonu, moją uwagę przykuły okleiny imitujące marmur. Pomyślałam, że właśnie tego potrzebuję. Moja nowa okleina okazała się strzałem w dziesiątkę! Wybrałam najjaśniejszą z delikatnymi żyłkami.

JAK WYKONAŁAM MOJE MARMUROWE TŁO DO FOTOGRAFII?

220916b

 

CO POTRZEBUJEMY?

  1. Podkład pod okleinę

W sklepach budowlanych można kupić piankarton, dyktę lub sklejkę. Ja natomiast wykorzystałam drewnianą tacę, którą kupiłam w sklepie Pepco.

  1. Okleinę imitującą marmur
  2. Nożyczki
  3. Linijkę
  4. Coś do pisania

220916c

 

Sam montaż okleiny był bardzo prosty.

Zmierzyłam wewnętrzne wymiary tacy i dodałam po 0,5cm z każdej strony. Następnie odmierzyłam okleinę i wycięłam płynnym ruchem, aby nie strzępić boków. Wyciętą okleinę przykleiłam na tacę zgodnie z instrukcją dołączoną do zakupu (wybrałam narożnik, następnie powoli przyklejając okleinę odrywałam od niej papier zabezpieczający. Nie należy odrywać papieru naraz z całości wyciętego odcinka. Stopniowe odrywanie i przyklejanie chroni przed powstawaniem nieestetycznych bąbli). Okleinę wyrównałam i docisnęłam do tacy za pomocą miękkiej szmatki.

A jak się prezentuje marmurowe tło do fotografii?

220916d

 

Jestem bardzo zadowolona z efektu, tym bardziej, że kawałek okleiny kosztował mnie niecałe 3 zł. Wreszcie mam własny kawałek marmuru 🙂

 

Zdjęcia z wykorzystaniem marmurowej tacy owładnęły mój Intagram. Uwielbiam ją 🙂

 

220916e

220916f

1 Komentarz

  • Angelika 11 listopada 2016 at 21:40

    Świetny pomysł! Podoba mi się 🙂

    Reply

Leave a Comment