DIY #1 PAPIEROWE ETUI NA DŁUGOPISY

 

Dziś oficjalnie rozpoczął się rok szkolny 2016/2017. Jeżeli chodzi o mnie, to ja już swoje szkolne lata zakończyłam parę lat temu. Wspominam je bardzo miło, choć przyznam, że nie chciałabym wracać do szkolnej ławki. Za wszystkich uczniów trzymam mocno kciuki, aby ten rok szkolny zaowocował w sporą dawkę wiedzy, kreatywne pomysły i szczere przyjaźnie :).

A co dzisiaj przygotowałam? Widząc tłumy osób ubrane na galowo, obudziła się we mnie kreatywna natura i stwierdziłam, że mam ochotę wykonać coś z kategorii hand-made, DIY (Do it Yourself), czyli zrób to sam. Wybór padł na papierowe etui na długopisy, ołówki, kredki i inne pisaki.

Wykonanie etui zajmuje dosłownie 15 minut.

10916D

 

Co potrzebujemy do wykonania papierowego etui na długopisy?

 • arkusz papieru o wymiarach 20 x 20 cm (polecam blok techniczny z ozdobnymi kolorowymi kartkami lub papier do origami)
 • nożyczki
 • taśma dwustronna
 • klej

10916F

 

Jak wykonać papierowe etui na telefon?

 1. Arkusz papieru składamy na pół.
 2. Rozkładamy arkusz. Przeciwległe boki arkusza składamy do środka, tak aby arkusz papieru został podzielony na cztery jednakowej długości prostokąty.
 3. Rozkładamy arkusz i składamy go „od dołu” niecały 1 cm (to będzie nasze dno). Do złożonego paska przyklejamy taśmę dwustronną (taśmę można przykleić na całą długość paska, lub tylko do jego połowy zaczynając kleić od prawej strony).
 4. Składamy dwa rogi. Prawy górny róg składamy do 1/4 szerokości kwadratu, lewy górny róg składamy do 1/2 szerokości kwadratu.
 5. Składamy prawą część arkusza i dociskamy dno tak, aby załapała taśma dwustronna.
 6. Składamy lewą część arkusza. Lewą część można przykleić na klej (w przypadku cieńszego arkusza papieru) lub skorzystać z taśmy dwustronnej (w przypadku grubego arkusza papieru)
 7. Gotowe!

 

 

 

10916

 

W moim etui mieści się 7 cienkopisów.

 

10916C

10916A

10916E

2 komentarze

 • Olga 2 września 2016 at 18:57

  Świetny pomysł! Urzekło mnie to etui w kropki 🙂 Słodkie <3

  Reply
 • lukaszmakeup.pl 3 września 2016 at 08:14

  Stylowo 🙂

  Reply

Leave a Comment