Pomysł na paznokcie: creativenailpary Kolory zimy

 

 

Cześć dziewczyny 🙂

Nadszedł TEN moment w studenckim roku, kiedy to należy mocno przysiąść do nauki. Niektórzy w tym czasie zaczynają sprzątać, inni odkrywają swoje umiejętności kulinarne, a ja należę do <pewnie najmniej licznej grupy> osób, która zabiera się za malowanie paznokci. Ponieważ rysowanie, kolorowanie, czy projektowanie zawsze miało dla mnie właściwości uspokajające i odstresowujące, postanowiłam ze zdwojoną siłą działać pędzlami na płytce paznokciowej. Dodatkowo w chwilach stresu mam głupi nawyk zdzierania lakieru z rąk (o tak..paskudny zwyczaj), więc gdy maluję bardziej skomplikowane wzory, jest mi żal psuć swoją pracę i mój nawyk odchodzi w zapomnienie. Takie tam oszukiwanie samej siebie…ważne, że działa :).

Aby czerpać skądś inspiracje, zgłosiłam się do zabawy #CreativeNailParty u cienistość.pl. Zabawa polega na malowaniu wzorów, na obowiązujący w danym tygodniu temat. Od 16.01.2017 do 22.01.2017 tematem przewodnim są kolory zimy.

 

 

 

Jako lakier podstawowy do mojego zdobienia wybrałam Golden Rose z serii Rich Colour o numerze 87. Jest to jasna, mocno przygaszona szarość, która ma świetną pigmentację. Pomalowałam tylko dwie cienkie warstwy, które w całości pokryły płytkę.

Następnie wzięłam do ręki farbki akrylowe i zaczęłam malować coś na wzór gałązek przyprószonych śniegiem i wzbogaconych o jarzębinę. Głównym elementem mojego zdobienia jest ptak namalowany na środkowym paznokciu. Nie pytajcie mnie, co to za gatunek, bo nie mam pojęcia (a może Wy wiecie?).  Całość utrwaliłam top coatem.

 

 

Moja propozycja również pasuje do trzeciego tygodnia wyzwania, czyli zimowego lasu, ale ostatecznie zdecydowałam się na publikację tego zdobienia podczas tygodnia kolorów zimy. Dlaczego? Kolory zimy kojarzą mi się z bielą i szarością, z ciemnymi pustymi gałęziami pokrytymi puchem śniegu. Ten zimny krajobraz ocieplają zwierzęta, które zachowują swoje kolorowe upierzenie. A jarzębina? Kolor jarzębiny zawsze w mojej głowie kojarzyć mi się będzie wyłącznie z zimą.

Klikając w poniższy baner zostaniecie przeniesieni do posta u Cienistość, gdzie dowiecie się więcej o zabawie oraz zobaczycie prace pozostałych uczestniczek 🙂

 

 

 

 

 

 

12 komentarzy

Leave a Comment