5 powodów, dla których powinieneś polubić poniedziałki

Poniedziałek jest pierwszym dniem rozpoczynającym tydzień pracy. Dla większości moich znajomych słowo poniedziałek kojarzy się negatywnie. Niechęć spowodowana jest świadomością porannego wstawania zaraz po leniwym weekendzie oraz konieczność spędzenia kilku godzin w pracy. Przyznać się, kto również nie lubi poniedziałków?

Ja sama należę do osób, które nie dzielą dni tygodnia na te lubiane mniej lub bardziej. Poniedziałek traktuję tak samo, jak pozostałe dni. Za co warto polubić poniedziałek? Dziś przedstawiam Wam 5 powodów, dla których powinniśmy być zadowoleni, że właśnie rozpoczęliśmy kolejny tydzień.

 

  1. Poniedziałek to idealny moment na rozwianie sytuacji stresowych

Ostatni tydzień był dla Ciebie mocno stresujący i cały weekend spędziłaś na rozmyślaniu co robić dalej, jak poradzić sobie z daną sytuacją? Po pierwsze ochłoń, weź głęboki oddech w poniedziałkowy poranek i staw czoła wyzwaniom, które na Ciebie czekają. Porozmawiaj z szefem, zadzwoń do zleceniodawców, napraw zepsuty komputer. Zrób to, co nie udało Ci się wykonać w poprzednim tygodniu, a gwarantuję, że cały tydzień pracy przeminie bardzo szybko i będzie obfitować w same sukcesy.

 

  1. Poniedziałek to idealny dzień, by zacząć wszystko od początku

Za tobą sobotnie wesele i niedzielne poprawiny. Miałaś trzymać dietę, ale nie udało się. Myślisz, że wszystko stracone? Nie martw się. Początek tygodnia to świetny czas na powrót do diety, wprowadzenie kolejnej zdrowej zasady do swojego życia, czy rozpoczęcie aktywności fizycznej. Wszystkie siłownie, zajęcia fitness i basen są czynne zarówno w porannych jak i wieczornych godzinach, więc bez problemu znajdziesz czas by skorzystać z ich oferty.

 

  1. Poniedziałek to idealny dzień na zaplanowanie całego tygodnia

Niedziele poświęcam dla rodziny i najbliższych, często też podróżuję. Dlatego to poniedziałek według mnie jest najlepszym dniem, na zaplanowanie tygodnia. Marzy ci się pójście do kina w środowy wieczór, a w czwartek spotkanie z przyjaciółką? Chcesz gdzieś wyjechać w kolejny weekend, albo wprosić się do rodziców na niedzielny obiad? Poniedziałek to idealny czas na rezerwację biletów do kina, wyszukiwanie zniżek, zakup noclegu na kolejny weekend, czy telefon do znajomych z pytaniem jakie mają plany na nadchodzący tydzień.

 

  1. Poniedziałek to idealny dzień na zakupy

Dla większości firm dostawczych poniedziałek jest dniem, w którym w sklepach powinny pojawić się świeże produkty. Przejdź się na pobliski bazarek i zaopatrz się w świeże owoce i warzywa. Spora dawka witamin sprawi, że będziesz miała energię przez cały tydzień. Zrób też zakupy online. Robiąc zakupy online w poniedziałek, masz pewność, że Twój przelew doszedł jeszcze tego samego dnia, oprócz tego w razie pytań możesz skorzystać z działającej infolinii.

 

  1. Poniedziałek to idealny dzień, by wprowadzić w życie nowy pomysł

Poniedziałek jest dniem, w którym wprowadzam w życie nowe pomysły. Zawsze, gdy planuję coś nowego, automatycznie ustalam „no to od poniedziałku”. Również strona www.smartlifestyle.pl rozpoczęła swoją działalność w poniedziałek. Chcesz założyć własną działalność gospodarczą, ale nie wiesz od czego zacząć? Myślisz nad założeniem bloga, ale brakuje Ci odwagi? Ten lub kolejny poniedziałek to idealny czas na zmiany.

 

10815D

4 komentarze

Leave a Comment