11 gadżetów, które powinieneś zabrać na spływ kajakowy

W ten weekend wezmę udział w spływie kajakowym. Dla mojego chłopaka będzie to już piąty spływ, dla mnie natomiast drugi.

Czy zastanawialiście się, co powinniście zabrać ze sobą na spływ kajakowym? Albo jakie gadżety mogą okazać się niezbędne w tego typu wycieczkach? Dziś przedstawiam Wam 11, według nas, niezbędnych gadżetów, w które warto się zaopatrzyć przed spływem. A może Wy macie jakieś doświadczenie w spływach kajakowych i chcielibyście podzielić się swoim must have?

 

40816A

 1. Worek żeglarski| Decathlon 30l – 99 zł

Worki żeglarskie zastępują zwykłe torby/plecaki, w których trzymamy swoje ubrania. Ich głównymi atrybutami są wodoszczelność oraz lekkość. Dostępne o różnej pojemności, zazwyczaj od 5 do 70 litrów.

 

 1. Mini apteczka |apteka, zestaw 20 sztuk – około 9 zł

Mała apteczka jest niezbędnym gadżetem w każdej podróży. Podczas spływu kajakowego nie powinno zabraknąć wodoodpornych plastrów zwykłych oraz wodoodpornych piankowych plastrów na otarcia.

 

 1. Latarka |cena od 5 zł

Zdarza się, że tereny wokół jezior są zaniedbane i porośnięte chaszczami. Dodatkowo, jeżeli skusisz się na nocleg pod namiotem, latarka jest niezbędnym gadżetem do zabrania ze sobą.

 

 1. Czapka lub kapelusz | Decathlon 40 zł

Płynąc po otwartym jeziorze, nakrycie głowy jest niezbędnym wyposażeniem garderoby. Bardzo dobrze sprawdzają się słomiane kapelusze oraz czapki z daszkiem. Myśląc o nakryciu głowy, warto zaopatrzyć się w kapelusz na gumkę lub czapkę z tasiemką na zatrzask. Zapobiegnie to zgubieniu nakrycia głowy w razie wiatru.

 

 1. Peleryna przeciwdeszczowa |Answear 149,9 zł

Latem w razie niespodziewanego wiatru lub deszczu najlepiej sprawdzają się peleryny przeciwdeszczowe. Peleryny przeciwdeszczowe są lekkie, wykonane z cienkiego materiału i mieszczą się w kieszeni. Na rynku są dostępne peleryny jednorazowe, które można zakupić już za 2 zł – wyglądem trochę przypominają przeźroczyste worki na śmieci, ale spełniają funkcję ochronną. Są również peleryny wielokrotnego użytku, w różnych rozmiarach i wzorach, często sprzedawane w zestawie z małą poręczną torebką.

 

 1. Etui wodoodporne | Allegro, cena około 15 zł

Aby ochronić dokumenty, klucze i elektronikę przed zalaniem, niezbędnym gadżetem jest etui wodoodporne. Takie etui można kupić w różnych wymiarach, zazwyczaj jest przeźroczyste.

 

 1. Power bank | sklep z elektroniką, cena od 100 zł

Mnogość aplikacji w telefonie sprawia, że bateria wyczerpuje się w ciągu 24h. Co zrobić, gdy wyjeżdżamy na 2 dni w miejsce, w którym nie ma dostępu do prądu, a chcemy by nasz telefon był ciągle dostępny w razie niespodziewanych okoliczności? Po pierwsze najlepiej całkowicie zrezygnować z używania telefonu komórkowego, ustawić go na profil samolotu i schować do etui wodoodpornego. Gdy jednak ciągle włączony telefon jest dla nas niezbędny, warto zaopatrzyć się w Power bank.

 

 1. Rękawiczki sportowe | Decathlon 49,9 zł

Rękawiczki sportowe to kolejny garderobiany gadżet, który uważam za niezbędny. Rękawiczki chronią dłonie przed otarciami, których podczas spływu kajakowego nie brakuje.

 

 1. Folia malarska | sklep budowlany, cena około 10 zł

Folia malarska jest gadżetem służącym do ochrony kajaka lub namiotu w razie deszczu. Oczywiście można zaopatrzyć się w folię specjalnie przeznaczoną do ochrony kajaków, ale jest ona znacznie droższa, a pełni praktycznie tę samą funkcję.

 

 1. Preparat odstraszający komary, kleszcze i meszki | apteka, około 10 zł

Na Mazurach preparaty odstraszające komary, kleszcze i meszki są niezbędne. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w maść po ukąszeniu oraz pęsetkę.

 

 1. Żel antybakteryjny do mycia rąk | apteka, około 8 zł

Podczas spływu może być problem z dostępem do czystej wody. Dlatego żele antybakteryjne, czy chusteczki jednorazowe powinny być obowiązkowo w każdym kajaku.

 

Kajaki 2015 rok

 

 

3 komentarze

 • Junior 5 sierpnia 2016 at 08:46

  Jeszcze dobry humor 🙂

  Reply
 • Livia 22 sierpnia 2018 at 12:37

  Ja zdecydowanie polecam opaski na głowę. Chronią uszy prze wiatrem i utrzymują włosy w ładzie 😉

  Polecam zdecydowanie szerokie opaski na włosy – https://dodatkowo.com.pl – gdybyście szukali fajnych opasek to polecam.

  Reply

Leave a Comment